Opcje przeglądania
Producent
Promocja

Suche baseny z piłeczkami dla dzieci

Bogactwo pomysłów na prezenty dla dzieci jest nieograniczone! Ze względu na ich dynamiczny wzrost i rozwój nieustannie potrzebują nowych bodźców i sensorów, a także coraz to nowych atrakcji i zabawek, które wzbudzą ich zainteresowanie i zajmą je na trochę dłużej. Idealnym produktem dla nawet najbardziej wymagających maluchów jest suchy basen wypełniony plastikowymi, kolorowymi piłkami, oferujący niekończącą się radość i frajdę dla dzieci w szerokim przedziale wiekowym. Basen pełen piłeczek to główna atrakcja każdego parku rozrywki, a dzięki umieszczeniu go w pokoju dziecięcym, maluch będzie mógł doświadczać radości z zabawy w nim każdego dnia w warunkach domowych!

Suchy basen – bestseller dla dzieci

Suchy basen to ostatnimi czasy hit sprzedaży, na którego zakup decydują się rodzice i bliscy, a także wychowawcy opiekujący się dziećmi na co dzień czy opiekunowie placów zabaw. Dlaczego? Suchy basen to idealne miejsce do bezpiecznej zabawy dziecka – maluch może w nim nurkować, skakać, wygłupiać się i rzucać piłeczkami, doświadczając różnych wrażeń zmysłowych, a dzięki miękkości kulek każdy upadek zostanie zamortyzowany. Suchy basen jest świetnym pomysłem na zabawę, zwłaszcza w przypadku złej pogody za oknem, podczas której radości może zaznać nawet więcej niż jedno dziecko. Starszaki często zapraszają swoich przyjaciół do wspólnej zabawy, aby móc razem się wygłupiać i szaleć. Dzięki temu, że suchy basen daje wiele możliwości zabawy, pozwala rodzicom na chwilę odpoczynku lub zajęcie się swoimi sprawami – wysoki poziom bezpieczeństwa tego typu atrakcji ogranicza ryzyko wystąpienia niepożądanych wydarzeń. Rodzice mogą wówczas jednocześnie obserwować dziecko i wypełniać swoje obowiązki. W okresie niemowlęcym ważne, żeby figle w basenie były uważnie nadzorowane przez rodziców, aby zminimalizować ryzyko wypadnięcia maluszka lub zrobienia sobie przez niego krzywdy. 

Piłeczki do basenu – dla zdrowia i zabawy!

Miękkie piłeczki do basenu wykonane z bezpiecznego i certyfikowanego materiału, gwarantują wysoką jakość oraz możliwość długotrwałego użytkowania. Duża elastyczność sprawia, że nie ulegają odkształceniom, nie są podatne na ścieranie czy zgniatanie, a wysoka wytrzymałość sprawia, że są trudne do uszkodzenia na przykład podczas rzucania i wypadania. Wielobarwne piłeczki pozwalają na poznanie świata kolorów przez dziecko oraz naukę ich odróżniania – stymulują pracę mózgu i receptory wzroku, a także wzmacniają mięśnie oraz pozytywnie wpływają na koordynację i zachowanie równowagi. Jednocześnie wspierają motorykę maluchów i ich rozwój ruchowy. Stanowią także rodzaj masażu korzystnie oddziałujący na ciało dziecka. Zabawa w suchym basenie pełnym miękkich piłeczek, uznawana jest przez specjalistów za dobry sposób rehabilitacji, wzmacniający odczucia sensoryczne. Z tego względu basen ma wiele zalet nie tylko ze względów rozrywkowych, ale także zdrowotnych i rozwojowych. 

 

Jeden zestaw piłek – dużo możliwości zabawy

Piłeczki zakupione do wypełnienia suchego basenu mogą posłużyć także do innych form zabaw, na przykład do dmuchanego basenu z wodą czy kojca dla dzieci. Idealnie sprawdzą się podczas kąpieli, gdy maluch wyraża swoje niezadowolenie w związku z obowiązkami pielęgnacyjnymi. Kolorowe piłeczki zajmą go tymczasowo, podczas gdy rodzic będzie mógł sprawnie zadbać o higienę dziecka i wzbudzić w nim pozytywne skojarzenia, związane z łazienką i czasem kąpieli. Piłeczki mogą być także wykorzystywane przez rodziców do nauki kolorów czy ćwiczenia koordynacji dziecka i nauki łapania. Dziecko może układać piłeczki według własnych upodobań i wybranych wzorów, wrzucać je do woreczka czy wiaderka. Piłki mają odpowiednio dostosowany poziom miękkości, dlatego można niby bezpiecznie rzucać bez ryzyka zrobienia komuś krzywdy. Ich wyjątkowe właściwości czynią je nieocenionym elementem integracji sensorycznej poprzez formę zabawy. Szeroka gama kolorów pozwala dowolnie łączyć piłeczki oraz dostosować je do wystroju pokoju dziecięcego, dzięki czemu suchy basen może stanowić także element dekoracyjny. do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl